ХУСТСЬКИЙ ЗАМОК: ТВЕРДИНЯ, ЗНИЩЕНА БЛИСКАВКОЮ

Текст та фото Ірина Селезньова

Хустський замок — угорська фортеця (11 століття), яка, як і саме місто Хуст Закарпатської області, за різних часів перебувала під владою і угорців, і князів галицько-волинських, і трансільванських. Фортеця перенесла напади турків і татар, але, що цікаво, була знищена не від ворожих навал, а від удару блискавки, що поцілила в порохові склади.

iyta7miwiikГора, на якій розташована фортеця, поросла деревами, і якщо ви таки захочете туди потрапити, доведеться йти пішки (транспорт туди не ходить) повз міське кладовище, підніматися вгору бруківкою, по якій в замок діставалися королі і князі. Але воно того варте — краєвид неймовірний!

Оскільки це найвища точка містечка Хуст, з фортеці видно, як на долоні, усі навколишні села: Чертиж, Рокосово, Ізу, Киреші, Велятин, на східному обрії і сам Тячів.

tipgztst-naМіська влада серйозно взялася за  реконструкцію замку, за допомогою хімікатів обробляють стіни, щоб рослинність їх не руйнувала, а вже наступного літа буде відновлена брама і ворота фортеці.

9dbzsf0amv0Тож не зволікайте, якщо будете в Закарпатській області, обов’язково відвідайте цей об’єкт. Таку красу просто неможливо пропустити, ви маєте там побувати!