Інститут потребує вашої підтримки

Понад два роки Інститут Сковороди, будучи незалежним від держави, бізнесу чи окремих осіб, безкоштовно поширює українську мову у світі. Щороку все більше іноземців ознайомлюються з українською культурою завдяки нашим заходам, статтям на сайті та постам у соціальних мережах. За відносно короткий час із українського розмовного клубу ми перетворилися на повноцінну громадську організацію, з тими ж функціями, що й наші колеги-гіганти з інших держав (Інститут Конфуція, Інститут Сервантеса, Британська рада, Польський інститут та інші), до масштабів яких, звісно неможливо дорости без потужної державної підтримки. Так чи інакше, наразі ми маємо академічні групи української мови (у Києві їх уже 5 і це не межа), розмовні клуби, кваліфікованих та досвідчених викладачів, проводимо заходи із популяризації української культури. Інститут Сковороди розробив власні пропозиції щодо сертифікаційного іспиту з української мови як іноземної для Міністерства освіти і науки, продовжує здійснювати власні дослідження у цій галузі. Адже ми розуміємо, що рано чи пізно нам доведеться готувати до цього іспиту іноземців у інших країнах. Крім методологічної бази ми також маємо цифрові ресурси – наш сайт та сторінки у соціальних мережах, де популяризуємо нашу культуру та українську мову як іноземну (і загальна кількість наших читачів вже починає вимірюватися тисячами). Запускається грандіозний проект з он лайн уроками української мови для іноземців. Тобто організація є по-справжньому унікальною та масштабною у царині української мови як іноземної. Також варто зазначити, що географія учасників дозволяє назвати Інститут Сковороди справді загальнонаціональним проектом від свого зародження.
Очевидно, що така структура з філіями-інститутами у Львові і Кракові (а у перспективі – й у інших містах) не може існувати постійно виключно на ентузіазмі людей. Кожна держава, де є подібний інститут, розуміє, що просування національної мови за кордоном – це у першу чергу в її власних інтересах. Тому або сама створює такий підрозділ у державного апараті, або ж усіляко підтримує такі громадські організації (як це є у Німеччині та Республіці Корея). У випадку з українською мовою також потрібно розуміти, що саме безкоштовне викладання дозволило зацікавити понад 149 учнів з понад 36 держав світу (і це у той час, коли навіть поважні декани факультетів чи деякі викладачі столичних університетів відверто висловлюють сумніви у самій справі української мови як іноземної). Саме тому на початку процесу українська мова як іноземна і потребує особливої підтримки держави та фінансування, поки попит не зрівняється з пропозицією.

Розуміючи усю складність державного фінансування у нашій країні, бажаючи зберегти незалежність, яка у нас була від самого початку, ми звертаємося до громадян України, зокрема до малого та середнього бізнесу з проханням про допомогу. Окрім безпосередньо грошової допомоги це може бути надання відповідного приміщення для офісу, навчальних аудиторій, друковані навчальні матеріали, тощо.

У випадку, якщо ви можете допомогти безпосередньо фінансово, то просимо перейти за посиланням http://skovorodainst.com.ua/dopomogty-proektu/. Ви можете зв’язатися з нами та обговорити, на що саме ви перераховуєте ці кошти, чи попросити звіт про їхнє використання.

Просимо поширити цей заклик серед своїх знайомих, які могли б нам допомогти чи запропонувати співпрацю, адже саме зараз вирішується питання, чи зможемо ми лишитися працювати далі у такому ж форматі, чи ні.