Ласкаво просимо у Івано-Франківськ!

Друзі!
Ми з командою раді вас повідомити, що починаємо в Інституті Сковороди нову пізнавальну рубрику “Міста і місця України”.

Отож, першим містом, про яке буде розповідь став Івано-Франківськ, або, як кажуть ще, Станіслав, а то й просто – Франик!

Місто Івано-Франківськ – одне з найбільших в Галичині. Культурний і економічний центр Прикарпаття. Є воротами України в Карпати.
Перша назва міста – Станіслав, на честь польського шляхтича Станіслава Потоцького.
Івано-Франківськом місто стало лише у 1962 році.
Чому Івано-Франківськ? А не відомо, адже сам Іван Франко – видатний український поет і письменник не часто там бував.

Місто є надзвичайно затишним і комфортним. Старовинна архітектура поєднується з сучасною забудовою. Воно відносно невелике, тихе. Тут ви не побачите орд туристів. Час іде тихо і рівномірно. З різних куточків міста відкривається краєвид на вершини Карпат. Лише від нього вже захоплює дух. А ще ви можете проводити надзвичайно романтичні зустрічі у парку Шевченка над міським озером, де є оренда човнів. Або можете донесхочу гуляти вузькими атмосферними вуличками, і вашому спокою ніхто не заважатиме. Тому й не дивно, що у рейтингах зручності для проживання Франківськ з року в рік займає перші місця серед інших українських міст.
За красу його ще називають маленьким Львовом.
І це дійсно так. Але Івано-Франківськ має душу. І ця душа є самобутньою і неповторною. Не можна його з чимось іншим порівнювати. До речі, деякий час Франківськ був столицею ЗУНР ( Західноукраїнська Народна Республіка – держава, утворена на етнічних українських землях, що були в складі Австро-Угорщини, після закінчення Першої світової війни та розвалу цієї імперії )

Звичайно, має місто й мінуси, але в останній час вони активно усуваються. Івано-Франківськ останніх років – це великий будівельний майданчик. Хоча, розбиті вулиці і надмірна реклама на будівлях ще частенько трапляється. Також, на нашу думку, тут недостатню увагу приділяють розвитку туризму. Мало інформації. Хоча культурних заходів і фестивалів – достатньо багато, над ними варто попрацювати.

На довго в Івано-Франківську затриматися навряд чи вийде, бо достатньо одного дня, щоб обійти тут все, але неподалік є мальовничі гори Карпати, могутня річка Дністер, по дорозі можна завітати в княжий Галич – столицю Галицько-Волинського князівства, і одне з найбільших міст Європи свого часу. Але про це поговоримо окремо.

Ласкаво просимо у Івано-Франківськ !