Львів (Lviv)

Найбільший промисловий, економічний і науково-освітній центр заходу України, одна із столиць української ІТ-галузі. А ще, напевно, найатмосферніше місто, культурна столиця держави.
Місто було засноване у XIII столітті королем Данилом. В різні часи було важливим політичним і культурним центром для українців, поляків та євреїв. Після розробки Бориславського нафтового родовища Львів отримав потужний притік капіталу, і став одним з найбагатших і найбільших міст Австрійської імперії. У період Першої світової війни та після її закінчення і розпаду імперії,

стало ареною боїв між українськими і польськими військами. У міжвоєнний період Львів, як і вся західна частина території сучасної України, належав Польщі, але залишався центром українського руху за визволення. Після 2 світової війни, місто знову стало центром опору і боротьби, вже проти комуністичного режиму. Важливість Львова для України важко переоцінити, але тут піде мова не про це.
1.Львів Красивий! Не зважаючи на різні проблеми, притаманні кожному українському місту, Львову вдалося зберегти своє історичне обличчя. Не важливо, чи ти гуляєш середньовічними вуличками на Площі Ринок, чи ходиш вздовж міжвоєнних каскадів конструктивістських будівель, — всюди на тебе дихає історія, сторінки якої львів’яни вміють шанувати і берегти, якими б суперечливими вони не були.
2.Львів різноманітний! Тут гармонійно перепліталися безліч культур і народів, що вилилося в архітектурі міста, в яку ви закохаєтесь відразу на залізничному вокзалі.
3.Львів дихає легендами. Тематичні кафе і ресторани, десятки різноманітних музеїв – тут вам точно не буде коли сумувати. А якщо з якихось причин все ж стане сумно – галицькі наливки і настоянки вас точно зігріють і звеселять. Або львівське пиво! Напевно, така ж легендарна тема, як і сам Львів. Тут навіть є музей і театр пива.
4.Львів – місто кави. Кава тут — основний рушій життя. За кавуванням проводяться зустрічі, побачення, розлучення. Кількість кав’ярень цьому лиш сприяє, і кава зі Львова – відома далеко за межами міста.
Львів веселий і цікавий. Спробуйте знайти ресторан, де в меню не вказані ціни. Треба торгуватися з офіціантом! Відвідайте Високий замок – пагорб, з якого весь Львів як на долоні. Вам сподобається, особливо вночі. Виберіться на вежу міської ратуші. Погуляйте нічним Стрийським парком. Незабутні враження вам гарантовані.
5.Львів – місто традицій і вуличних музикантів. Лише у Львові масово відзначають кожне українське свято з дотриманнях усіх народних традицій, про з якими ми вас, друзі, або вже познайомили, або ще познайомимо. У центрі, на розі ледь не кожної вулиці хтось співає, грає на саксофоні, гітарі… Неважливо, чи це професійний музикант, чи просто студенти, вони точно знайдуть своїх прихильників.
6.Львів – місто студентів. Всього їх у місті близько 120 тисяч. Тому, місто ніколи не спить. А зранку безкінечними шеренгами крокує на навчання у одні з найращих і найстаріших університетів України – Львівську політехніку та Університет Франка.
Львів містичний ! Тут є своя гора з відьмами, а ще, просто під центральним проспектом міста тече справжня річка, і можна спуститися в підземелля.
7.Львів – відомий! Практично кожного року місто потрапляє у рейтинги європейських міст, які варто відвідати!
8. І головне! «Львів відкритий для світу!» — офіційне гасло міста. І це не тільки гасло – це факт. Тому, обов’язково відвідайте його. Зробити це легко! Місто має залізничне сполучення із усіма великими містами України. До зустрічі у Львові!

Петро Гаврилюк (Petro Havryliuk)