М – Монстр, М – Маршрутка

Влада Михайленко

Цей жовтий монстр не дає спокою іноземцям вже багато років. Такого виду транспорту немає ніде в світі. Його назва навіть не перекладається ─ marshrutka. Але подивіться цьому жовтому монстру прямо в очі (фари) та не бійтеся. Ось все, що вам потрібно знати про нього:

– Маршрутки зупиняються на автобусних зупинках. Іноді вони можуть проїхати повз. В такому випадку просто простягніть руку вбік навпроти потрібного транспорту, щоб його зупинити.

– У більшості українських міст платити треба на вході водію (проте інколи – на виході). Не бійтеся, якимось магічним чином вони, водії, вміють одночасно повертати решту, слідкувати за дорогою та слухати музику.

– Коли пасажири, що їдуть поруч, тикають вам в обличчя грошима, це означає, що треба їх передати водієві. Прислухайтеся до коментаря, який супроводжує купюру. Якщо “на всі” ─ то все добре, а якщо “з десятки (або іншої цифри) один”, то приготуйтеся ще передавати назад решту.

– Найголовніше у маршрутці ─ це міцно триматися.  

– Поступайтеся місцем маленьким дітям, людям похилого віку та вагітним жінкам.

– У маршрутці немає кнопки виклику водія. Тому, щоб він зупинився в потрібному вам місці, доводиться кричати “на зупинці”.

Після наших порад маршрутки вже не такі страшні, правда ж?:)