Матеріали

Книжки, підручники з української мови та статті про українську культуру

Корисні посилання:

Duolingo

DuoLingo

Базовий курс з української мови на одному з найпопулярніших у світі ресурсів для всіх, хто цікавиться мовами. Розробники запрошують: «Вивчайте українську – східнослов’янську мову, яку вважають не менш мелодійною, ніж італійська та французька!»

ukr-grammarUkrainian Grammar
Сайт, створений людиною-ентузіасткою, яка «любить вчити нові мови, тому й вирішила створити цей сайт, аби допомогти іншим опанувати мою рідну мову».

LoecsenLoecsen
Базовий розмовний курс української мови на іншому популярному «поліглот-ресурсі». «Завжди мріяли вивчити базові слова та звороти для закордонної поїздки, але вважали, що це надто складно? Вас здивує, наскільки швидко ви навчитеся за нашою методою!»

Read UkrainianRead Ukrainian!
Курс із читання українською містить відкриті матеріали, що доповнять базовий мовний курс і будуть цікаві всім, хто вивчає українську мову та хоче поліпшити свої навички читання.

Writing in UkrainianUMMILDP
Вивчаймо письмо! Цей ресурс допомагає в легкій інтерактивній формі опанувати пропис українською мовою. Додаткові матеріали сайту з граматики, лексики, читання також будуть корисні всім, хто шанує українську.

Molode RadioMolode
Хвиля української музики «Молоде радіо». 100% сучасної української музики онлайн!

Yaskrave RadioЯскраве радіо
Ще один корисний радіоресурс для фанів української музики. Радіо сучасних людей, сповнених креативу та творчої енергії.

ukr-music on facebookMusicFromUkraine
Українська музика на фейсбуці. Слухайте українське, не полишаючи улюблену соцмережу! Ресурс містить аудіо- та відеозаписи українських музикантів.

TED Talks in Ukrainian
TedTalks
Знаний ресурс виступів від найцікавіших спікерів з усього світу має й українську сторінку. Всім, хто вивчає цю мову, буде корисно попрактикувати тут свої навички з аудіювання.

HurtomHurtom
Найвідоміша та найбільша українська торрент-толока допоможе знайти цікаві фільми, телепрограми й анімацію українською мовою, а також цікаві зарубіжні фільми в українському озвучанні.

quizletQuizlet
Популярний онлайн-ресурс для вивчення лексики будь-якої мови. Складіть словник за своїми вподобаннями та користуйтесь інструментами Quizlet для того, щоб опанувати цю нову лексику у веселій ігровій формі!

Beginners UkrainianBeginner’s Ukrainian
І нарешті, ще один ресурс для новачків в українській мові. Короткі аудіоуроки навчать основ української фонетики та розмовної лексики. Сайт є інтерактивним доповненням до популярного підручника Юрія Шевчука – мовознавця, професора Колумбійського університету.

Книжки:

  •  «Українська мова для іноземців». –  А. Б. Чистякова, Л. І. Селіверстова, Т. М. Лагута.
    ХНУ імені В. Н. Каразіна, Харків, 2006.
  • «Украинский язык для начинающих». З. Терлак О. Сербенська. 1999 р.
  • Андрій Медведів: «Українсько-англійсько-японський розмовник». За редакцією Йоко Тойофуку та Мирона Федоришина. 2005 р.
  • «Teach yourself ukrainian». Olena Bech, James Dingley.
  • «Українська мова. Практичний курс для іноземців». – Х.Ш. Бахтіярова, С.С. Лукашевич, І.З. Майданюк, М.П. Сегень, С.В. Пєтухов.