Наша команда

Марина Марчук
Відкритість, викладач
Марина Марчук

Про мене: Вивчаю іноземні мови і для мене це, скоріше, стиль життя, ніж професія. Цікавлюся іспанською та латиноамериканською культурами, перекладаю зарубіжну поезію та публіцистику, ось уже два роки займаюся у театрі “Splash”, танцюю сальсу і граю на гітарі. А ще мені страшенно подобається подорожувати, читати і слухати якісну музику!

Чому ІС: У свій час вивчити іноземну мову мені допомогли саме носії, тому я хочу віддячити і допогти тим, хто хоче вивчити наразі українську! Мені здається, це справедливо.

Чому українська: На мій погляд, українська мова, як і культура загалом, дуже ніжна і романтична. І щоб проникнути у самі глибини української поезії, музики, кіна – без мови тут не обійтися. Слід пам*ятати, що Україна – маловідома, але велика країна! І ті, хто вивчатимуть її культуру, матимуть змогу переконатися в її унікальності.

Юрій Міщенко
Ідея, організатор

Юрій Міщенко

Про мене: люблю свій край і народ, займаюся історичною реконструкцією Києва 12-13 та 11 ст., організацією історичного фестивалю, грою на автентичних музичних інструментах, волонтерством (допомагаю військовим підрозділам), вивчав китайську мову та польську мову,  перекладаю, подорожую. Навчався у НаУКМА. Беру участь у археологічних дослідженнях.

Чому ІС: Тому що ми маємо досвід інших країн, як можна популяризувати свою мову та культуру у світі, і хтось мав колись створити, започаткувати такий Інститут, завдяки якому поза межами України будуть викладати українську мову, знати наших письменників, звичаї і культуру в цілому, любитимуть її; при слові “Україна”, не будуть довго пригадувати, на якому це континенті.

Чому українська: Тому що українська культура – це унікальний феномен з багатовіковою історією, яка не поступається іншим культурам. Київ, який тисячу років тому був центром східно-слов’янської християнської цивілізації, “матір’ю міст Руських” і тепер є культурним та духовним серцем України. Світ ще недостатньо відкрив для себе Україну та українців. Знання української мови дозволяє відкрити скарби української літератури, як давньої, так і сучасної, розуміти багату народну творчість, дізнаватися з першоджерел про новини, які зараз турбують увесь світ; зрештою зрозуміти серце українців, чим вони живуть та як сприймають світ.

Іра Шостак
натхнення, організатор, HR, викладач

Іра Шостак

Про мене: Люблю малювати, українське, йогу, соціологію, психологію, дітей, педагогіку, графічний дизайн, відчувати та допомагати людям, тощо. Навчаюсь на соціології у Києво-Могилянській академії, яку вважаю важливим місцем розвитку та створення чогось нового. Люблю іноземні мови, вивчаю німецьку, польську, англійську та не планую на цьому зупинятися.

Чому ІС: У проекті від самого початку – дуже сподобалась ідея і всіма силами та натхненням долучаюсь і хочу робити світ кращим. Кращим і трохи більш українським. Мрію про те, що колись по всьому світу будуть натхненні Україною осередки не лише українців за походженням, але й громадян інших культур.

Чому українська: Залишаючи осторонь слова про «розуміння української культури»…вчити українську – це класно хоча б тому, що це одна зі слов’янських мов, а за нею можна вивчити легко і польську, і білоруську, і російську, і чеську. Приєднуйтеся!

Сергій Савелій
Відповідальність, викладач

Сергій Савелій

Про мене: навчаюся на юридичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка, займаюся музикою, поезією, спортом і просто обожнюю життя та Україну;)

Чому ІС: я в цьому проекті, оскільки хочу популяризувати українську культуру серед іноземців, подолати “шароварні стереотипи” , змінити враження про свою країну і гідно представити свій народ;)

Чому українська: можна розповідати купу непотрібної філологічної і культурологічної інформації, але запам’ятати варти одне, Україна – країна вільних людей, а її мова – мова свободи.

Софія Феджора
Доброта, викладач
Софія Феджора
Про мене: Життєрадісна наївна дівчина, яка вірить, що добро завжди перемагає зло, як би там не було. Захоплююся музикою (має здатність заспокоювати та лікувати) та фотографією (дає змогу побачити красу в деталях). Прагну щодня пізнавати цей прекрасний світ. Вже 10 років ходжу у фольклорний ансамбль «Цвітень», де я відпочиваю душею і співаю серцем. Люблю діток, польові квіти і сонечко.

Чому ІС: З дитинства мене захоплювало безліч речей, якими я хотіла займатися: бути музикантом, артисткою, дизайнером, співачкою, детективом, викладачем …, але при цьому я хотіла, щоб моя справа приносила людям радість і користь. Як на мене ІС поєднав у собі ці риси як з погляду перспективи професійного розвитку, так і з погляду творчого потенціалу.

Чому українська: Я зростала у сім’ї, де спілкувалися і російською, й українською мовами, тому зараз вільно володію обома. Однак після вступу до університету та вивчення історії української мови, я усвідомила наскільки особлива, співуча і багата рідна для мене українська мова. Я дуже хочу, щоб дедалі більше людей в усьому світі (враховуючи і самих українців) знайомилися з Україною, вивчали її мову, традиції, дух і культуру, а ми їм у цьому допомагатимемо:) Рідна мова завжди є найближча. Однак лише вивчаючи мови інших народів, можна уявити наскільки цей світ різноманітний. Відомо, що Україна здавна знаходилася на перетині географічних, торгових та культурних шляхів, тому українська мова увібрала ментальні особливості як східних, так і західних народів. Тому вивчення української мови дає змогу познайомитися з однією з наймилозвучніших та найдавніших мов.

Олена Ярко
Доброта, викладач
Олена Ярко
Про мене: Зараз я студентка КНУ ім. Т. Шевченка. Мені дуже подобається подорожувати, вивчати іноземні мови, спілкуватися з гарними та цікавими людьми. Для відпочинку вишивання та книжка – для мене теж гарний варіант. Не люблю сидіти на місці, не люблю дарма гаяти часу. У людях ціную відкритість, щирість, впевненість та доброту.

Чому ІС: Перш за все, це нові знайомства та цікаві люди, які справді люблять українське, і не просто про це говорять, а втілюють свої думки у добрі справи. Відразу виникло бажання приєднатися до проекту, внести частинку своєї праці, адже робити те, що корисне та може допомогти іншим, справді, дуже приємно.

Чому українська: Якщо ж вас зацікавило щось українське (а спектр вибору, і справді, маєте великий), то щоб пізнати його з першоджерела, з перших уст, для цього варто вивчити українську. Цікава, милозвучна та гарна… Не будьте стереотипними, проявляйте оригінальність, відкривайте та досліджуйте ще не всім відомі речі! Ласкаво просимо до вивчення українського!!!

Ілля Гончарук
Доброта, Партнер з проекту «Вчимо Солов”їну», викладач
Гохопонго Ілля
Про мене: Багатобічний, жвавий, ледачий, веселий, полюбляю малювати комікси або ліпити, загалом творча особистість. Цікавлюсь всесвітністю історією, етнографією, мовознавством. Володію та вчу надалі німецьку і англійську мови.

Чому ІС: Після створення улітку 2015-го року проекту з вивчення української “Вчимо Солов’їну” зі мною познайомився Юрії, організатор та засновник ІС. Ми вирішили об’єднати наші зусилля у спільній меті.

Чому українська: Вона гарна, співуча, барвиста мова. За її красу вона має ще назву солов’їна. Безперечно якщо ви приїздили до України, вивчити або щонайменше ознайомитися з українською потрібно. Це можливість зануритися в культуру українців їх звичаї, це можливість проявити повагу та вивчити нове для самозбагачення. Тим паче українська третя з слов’янських мов за числом мовців. В Україні всі розуміють українську і розмовляють нею, хоч значна частина є російськомовною переважна більшість надписів та й тощо, усе українською. Головне бажання вчитись, а про все інше потурбуємось ми.

Єлизавета Забенко
Цікавість, фотограф
Про менеFQmOmF4jW9w: Захоплююсь наукою та різними формами мистецтва – кіно, театром, музикою, живописом, фотографією та ін. Молодий дослідник в біології, а саме фізіології нервової системи. Люблю блукати незнайомими місцями, надихаючись новим.

Чому ІС: Заняття Інституту Сковороди – чудова можливість краще пізнати українську культуру і побачити її очима іноземців. До того ж, учні діляться захопливими історіями з власних країн.

Чому українська: органічна своєю мелодійністю та здатністю передати найтонші вияви емоцій.

 

Ольга Русина 
Координатор, викладач

Про мене: вивчала польську філологію у Києві, зараз навчаюся в Ягеллонському університеті у Кракові на журналістиці. Пишу книги для дітей (Видавництво Старого Лева), читаю все підряд, вчуся фотографувати, подорожую, досліджую.

Чому ІС: перебуваючи за кордоном, ти так чи інакше представляєш свою культуру – неважливо, чи вчиш інших своєї мови, чи просто розповідаєш про рідне місто друзям-іноземцям за чашкою кави. Для мене діяльність, якої ми займаємося в ІС, стала, з одного боку, досить органічною частиною життя, а з іншого – цікавим новим досвідом: ми стали першим закордонним осередком, а це, крім того що дуже приємно, ще й відповідально!

Чому українська: свого часу я почала вчити польську просто з цікавості – мені подобалося, як вона звучить, хоч я ще ані слова не розуміла; ще мені подобався польський поет та есеїст Чеслав Мілош, і я хотіла читати його вірші в оригіналі. Мені хочеться, щоб іноземці могли відчути подібний інтерес до української мови і культури – а той, хто його відчуває, мав куди звернутися, коли захоче познайомитися з Україною ближче.